Ogrzej swój dom na zimę!
Prawidłowe ogrzewanie, szczególnie teraz w okresie jesienno-zimowym, ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Czy wiesz, że odpowiednie warunki cieplne zapewnić może ogrzewanie niskotemperaturowe, w tym płaszczyznowe ogrzewanie elektryczne?
Dom ciepłolubny od podstaw
Jeżeli zależy Ci, by Twój dom był prawidłowo ogrzewany, ale jednocześnie boisz się, że za dodatkowe sposoby (na przykład piecyki i farelki) wzrosną Twoje rachunki, być może nie słyszałeś jeszcze o innych metodach dogrzewania pomieszczeń. Sprzyjają one nowoczesnym rozwiązaniom takim jak fotowoltaika, ale jeżeli nie posiadasz paneli, również możesz stworzyć dom ciepłolubny, akuratny dla takiego zmarzlucha jak Ty. Temperatura powierzchni grzejnych zbliżona powinna być do temperatury człowieka, a takie rozwiązanie gwarantują elektryczne kable grzejne.
Jeżeli jesteś na etapie budowy, pomyśl o ogrzewaniu w wylewce. Taki rodzaj ogrzewania możesz wypróbować, gdy jesteś na etapie budowy posadzek. Kable grzejne mocujemy do siatki metalowej za pomocą opasek zaciskowych lub miękkiego drutu. Do tego montujemy czujnik temperatury podłogi i zalewamy całą powierzchnię zaprawą piaskowo- betonową. I... już!
A co, jeśli...
...jeśli pomieszczenia mają już wylaną posadzkę? Zawsze możemy skorzystać z maty grzewczej, którą kładzie się na dodatkowej warstwie zaprawy. Układamy matę na powierzchni zaprawy, powodując jej zatopienie, a po wszystkim możemy bez problemu rozpocząć układanie płytek ceramicznych na zaprawie klejowej, specjalnie zalecanej przez producenta do montażu na ogrzewanej podłodze.
Pamiętajmy także o atmosferze całego wnętrza, ciepło podtrzymają płytki gipsowe na ścianach, do tego unikajmy odcieni chłodnych, na przykład błękitów i szarości. Dodatkowo – płytki gipsowe 3d wyglądają jak współcześnie produkowane cegły, które idealnie sprawdzają się jako ozdoba wokół kominka, jeśli takowy posiadamy. Będzie nam ciepło i realnie, i w duszy.
A jeżeli wciąż przerażają Cię koszty ogrzewania elektrycznego, pomyśl o wykorzystaniu tak zwanej tańszej energii dostępnej w godzinach nocnych. Taką drugą taryfę (nocną) zaoferować może Ci większość dostawców prądu dostępnych na rynku.