Hotel pracowniczy – idealny na konferencje i delegacje

Prowadzisz hotel lub inny obiekt noclegowy i chcesz, by stał się obiektem przyjaznym pracownikom firm z całej Polski, a nawet gościom zagranicznym? Nic trudnego! Wystarczy, że spełniać będzie on kilka podstawowych założeń.

Pokoje o wysokim standardzie

Hotelarstwo to gałąź branżowa ruchu turystycznego. Dla obiektów usytuowanych poza kurortami turystycznymi, w centrach miast, turystyka biznesowa to najkorzystniejsza z opcji zarobku, dlatego tak ważne, by hotel w centrum nastawić na gości właśnie biznesowych. Specyfika takiego obiektu jest dość prosta – pokoje powinny charakteryzować się wysokim poziomem funkcjonalności (obowiązkowe biurko biurowe z miejscem na komputer, a nawet drukarkę; połączenie z internetem, wygodne krzesło) oraz estetyki. Uzyskanie takiej równowagi nie jest proste, a goście biznesowi potrafią być coraz bardziej wymagający.

Nic dziwnego! Widząc, jak wygląda standard w hotelach w centrach stolic europejskich, a nawet na świecie, dziś ciężko wyobrazić sobie pokój pozbawiony wygód chociażby takich jak łóżko kontynentalne (pojedyncze lub podwójne). Goście hotelowi dobrze zdają sobie sprawę z tego, że o ich komfort nie zadba tylko profesjonalna obsługa oferująca zakres świadczeń dla klientów biznesowych (dostosowanie przestrzeni sali konferencyjnej, organizacja bufetu, opcje dodatkowe jak room-service, budzenie itp.). Komfort pobytu w obiekcie uzależniony jest od jego wyposażenia.

Sala konferencyjna

Bez zaplecza konferencyjno-szkoleniowego naprawdę ciężko będzie Ci zachęcić gości biznesowych do tego, aby wybrali właśnie Twój obiekt. W dzisiejszych czasach prawie każdy hotel lub większa firma dysponuje takim zapleczem, dlatego warto przeznaczyć na niego trochę miejsca. Dzięki temu organizować będziesz mógł: zebrania akcjonariuszy, szkolenie pracownicze, konferencja, sympozjum, a nawet kongres.

To dlatego ważne jest, by sala była miejscem bezpiecznym; zadbać powinniśmy nie tylko o jej wystrój, ale i funkcjonalność i bezpieczeństwo naszych gości (przewody izolowane i poprawnie ustawiona klimatyzacja oraz ogrzewanie sali, także wyznaczenie bezpiecznej drogi ewakuacyjnej i tym podobne rozwiązania, o których musimy pomyśleć, zanim zadeklarujemy organizację spotkania).

Sala konferencyjna to jednak nie tylko pusta, bezpieczna przestrzeń. Musi być również odpowiednio wyposażona – w jak największą liczbę miejsc siedzących (przy rozkładzie takim, by zachować przestrzenność i nie „przytłoczyć” gości), tablicę, projektor o wysokiej rozdzielczości, stoły, mile widziana będzie także szafa biurowa, w której przechowywać możesz sprzęt, na przykład przedłużacze i dodatki takie jak piloty czy wskaźniki laserowe. Ważne jest także odpowiednie nagłośnienie sali, uzależnione od jej wielkości.

Pamiętajmy, że spotkania biznesowe najczęściej nie trwają kilku minut; jako właściciele obiektu zadbajmy o catering i upewnijmy się, że wyposażenie sali (głównie krzesła) jest faktycznie komfortowe i ergonomiczne. Dobrym pomysłem może być również inwestycja w dystrybutor wody.